Шагнал гардуулах ёслолын ажиллагаа аймгийн Засаг даргын Тамгын газрын Хурлын танхимд 2013 оны 02 дугаар сарын 08-ний өдрийн 11 цагт аймгийн Засаг даргын Тамгын газрын хурлын танхимд боллоо.
Шагнал гардуулах ёслолын ажиллагаанд аймгийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга Р.Зоригтбаатар, Засаг даргын үүрэг гүйцэтгэгч Д.Цэрэнчимэг, хэлтэс, агентлагийн дарга нар оролцлоо.
XVII дугаар Жарны “Тийн ялгагуулсан” хэмээгч Усан могой жилийн сар шинийн баярыг тохиолдуулан Монгол улсын Ерөнхийлөгчийн зарлигаар төр захиргаа, хууль эрх зүй, эрүүл мэнд, эдийг засаг, боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спорт, харилцаа холбоо болон худалдаа үйлчилгээ, батлах хамгаалахын салбарт олон жил үр бүтээлтэй ажилласан зарим хүмүүсийг Төрийн дээд шагнал одон медалиар шагнасан байна.
Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн зарлиг
2013 оны 02 дугаар сарын 05-ны өдөр             Дугаар 13    Төрийн одон
Монгол улсын өрөнхийлөгчийн тухай хуулийн 15 дугаар зүйлийн 1 дэх хэсэгт заасныг үндэслэн ЗАРЛИГ БОЛГОХ  нь:
Алтан гадас одон
1.Цог Буянтогтох – Баянтүмэн сумын 1-р багийн өндөр настан
2.Алтангэрэл Оюунцэцэг – Чулуунхороот сумын татварын улсын байцаагч
3.Төмөр Цэрэндолгор – Хэрлэн сумын 5-р сургуулийн бага ангийн багш
Цэргийн гавъяаны одон
1.Батдорж Батболд – Хилийн цэргийн 0275-р ангийн ахмад ажилтан
Хөдөлмөрийн хүндэт медиал
1.Данзан-Осор Баярмаа – ДБЭХС ХК-ийн инженер
2.Бархасбадь Баярцогт – “Адуунчулуун ХК-ийн экскаваторын машинист
3.Раднаабазар Ганчимэг – “Чандмань тал” ХХК-ийн хамгаалалтын инженер
4.Гэлэгжалцан Мөнхбат – Гаалийн газрын байцаагч
5.Лхагвасүрэн Мөнхбаяр – Хилийн цэргийн 0275-р ангийн заставын дарга
6.Дамдинсүрэн Намсрай – Хэрлэн сумын 8-р сургуулийн багш
7.Жамъянжав Оюунцэцэг – “Итгэлт –Ивээлт” эмнэлэгийн зүү төөнүүр заслын эмч
8.Гэндэнпил Сэнгээ – “Техник” ХХК-ийн захирал
9.Лувсандамба Тожил – БОЭТ-ийн их эмч
МОНГОЛ УЛСЫН ЗАСГИЙН ГАЗРЫН ШАГНАЛ
Монгол улсын Хууль зүйн сайдын 2012 оны 12 дугаар сарын 06-ны өдрийн А/88 дугаар тушаал
Хууль зүйн албаны тэргүүний ажилтан цол тэмдэгээр:
Лувсанцэвээн Бямбацэцэг – Дорнод аймгийн Архивын тасгийн дарга
Соёлын тэргүүний ажилтнаар:
Батаа Мөнх-Амьдрал – Хөгжимт драмын театрын жүжигчин, A&O студийн найруулагч
Хөдөө аж ахуй, хүнсний үйлдвэрийн тэргүүний ажилтнаар:
Лувсан Цэгмид – Хэрлэн сумын 2-р багийн ахмад настан
Осор Баттөр –   Хэрлэн сумын 3-р багийн ахмад настан
Түвдэн Дуламдорж – Хэрлэн сумын 10-р багийн ахмад настан
Цэвээнсодном Гапилмаа –  Хэрлэн сумын 2-р багийн ахмад настан
Тэргүүний ардын авъяастан хүндэт тэмдэгээр:
Буянсайхан Бат-Өлзий – Хэрлэн сумын ____багийн өндөр настан
2012 оны үйл ажиллагаа үр дүнгийн үнэлгээгээр
тэргүүн байр эзэлсэн Шилдэг агентлагаар:
Тэргүүн байранд – Л.Цэвэлсүрэн даргатай Аймгийн Татварын хэлтсийн хамт олон
Хоёрдугаар байранд – Г.Саран даргатай Аймгийн Нийгмийн даатгалын хэлтсийн хамт олон
Гуравдугаар байранд – А.Энхтүвшин даргатай Аймгийн Хүнс хөдөө аж ахуй, жижиг дунд үйлдвэрийн газрын хамт олон
2012 оны үйл ажиллагаа үр дүнгийн үнэлгээгээр
тэргүүн байр эзэлсэн Шилдэг сумаар:
Тэргүүн байранд – Матад сумын  Засаг даргын Тамгын газрын хамт олон
Аймгийн тэргүүний хамт олноор:
Б.Шатар захиралтай – “Адуунчулуун ХК” хамт олон
Б.Шүрэнчимэг захиралтай – “Шинэ хөгжил” цогцолбор сургуулийн хамт олон
С.Мандаалай эрхлэгчтэй – Улсын тэргүүний 8-р цэцэрлэгийн хамт олон
Б.Сүрэнжав даргатай – Дорнод нийтийн аж ахуй компаний “Ус дамжуулан түгээх алба”-ны хамт олон
Аймгийн алдарт уяачаар:
Содномдаржаагийн Ганбаатар – Хэрлэн сумын уяач
Бизьягийн Доржсүрэн – Хэрлэн сумын уяач
Дашдоржийн Ядамсүрэн – Булган сумын уяач
Галсангийн Өлзийтогтох – Цагаан-Овоо сумын уяач
“Монгол улсын Ерөнхий боловсролын сургуулийн
шилдэг захирал” өргөмжлөл
Боргил Шүрэнчимэг – “Шинэ хөгжил” цогцолбор сургуулийн захирал

“Аймгийн тэргүүний ажилтан” цол, тэмдгээр:
Гомбосүрэн Бадраа –Хэрлэн сумын 1 дүгээр цэцэрлэгийн эрхлэгч
Алтанцэцэг Наранцэцэг –аймгийн Татварын хэлтсийн улсын байцаагч
Сумьяа Наранбаатар –аймгийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч
Хүрэлбаатар Ганчимэг – Матад сумын Татварын улсын байцаагч
Жамц Бямбасүрэн – Хэрлэн сумын 1 дүгээр сургуулийн ахмад багш
Мичидхайдав Хурц –аймгийн Нийгмийн халамж, үйлчилгээний хэлтсийн харьяа Зүүн бүсийн ахмадын асрамжийн төвийн эмч
Цэрэндорж Мөнхсайхан –Хэрлэн сумын шүүхийн Шүүгчийн туслах
Содномжамц Алтанцэцэг –Хүүхэд, гэр бүлийн хөгжлийн хэлтсийн дэргэдэх Хүүхэд хамгааллын төвийн жижүүр
Эрдэнэ Батхуяг –Стандартчилал хэмжил зүйн хэлтсийн жижүүр
Намсрай Пүрэгмаа –БОЭТ-ийн Амбулаторийн шүдний кабинетийн сувилагч
Баатар Мөнхцэцэг – БОЭТ-ийн Сэтгэл мэдрэлийн тасгийн сувилагч
Жадамба Энэбиш – БОЭТ-ийн Халдвартын тасгийн асрагч
Доржпалам Цэцэгдарь – БОЭТ-ийн Ариутгалын тасгийн жижүүр
Бат-Очир Эрдэнэцэцэг- БОЭТ-ийн Сүрьеэ тасгийн их эмч
Цэрэнтогтох Дорждэрэм –аймгийн Морин спорт, уяачдын холбооны гишүүн, аймгийн алдарт уяач
Пунцаг Бадамцэцэг – Хадгаламж банкны Дорнод салбарын Ерөнхий нягтлан бодогч
Артур Цогтжав – ДБЭХС ТӨХК-ийн Хамгаалалтын албаны ажилтан
Алтангэрэл Батмөнх – ДБЭХС  ТӨХК –ийн Зуухны засварчин
Жамьянхорлоо Отгонбаатар – Хэрлэн Номин бизнес  төвийн Тооцооны нягтлан бодогч
Боря Наранхишиг –  Хэрлэн Номин бизнес  төвийн Аж ахуйн нярав
Өлзий Ганбаатар – “Талын сүлд” ХХК-ийн Бригадын дарга, өрлөгчин.
Төмөрбаатар Отгонбаяр – “Магнай Трейд” ХХК-ийн Дорнод салбарын инженер
Содов Батбаяр – “Дорнод НАА” ХХК-ийн Ариутгах татуургын албаны техникч
Сэрээтэр Ганболд –“Илд бамбай Сервис” ХХК-ийн Дорнод салбарын жижүүр
Даваасамбуу Өлзийбадрах – Таван Өргөө СӨХ-ийн үйлчлэгч
Цэрэндорж Элбэгзаяа –аймгийн Утга зохиолын нэгдлийн сэтгүүлч, яруу найрагч
Жанцан Борхүүхэн – Хэрлэн сумын 6-р цэцэрлэгийн ахмад багш
Цэнд Ганболд – Хэрлэн сумын 6-р цэцэрлэгийн санхиул

Засаг даргын “Жуух бичиг”-ээр:
Сэрсэндэмид Батбаатар – Дорнод аймаг дахь Сум дундын шүүхийн Шүүгчийн туслах
Дэлгэрбат Алтанцэцэг –Хэрлэн сумын 1 дүгээр цэцэрлэгийн багш
Лхагва Мөнгөнцэцэг –“Дорнод НАА” ХХК-ийн Аж ахуйн нярав
Сумьяа  Цэвээнравдан –Голомт банкны Дорнод салбарын жолооч
Дорж Оюунчимэг –Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч
Мөнхжаргал Гантөмөр – Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч
Сайнбуян Алтанзул – Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч
Нямаа Гантөмөр – Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч
Дамдинсүрэн Мэндсайхан – Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч
Өлзийбат Батболд- Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч
Бизьяа Ням –БОЭТ-ын Дотрын тасгийн их эмч
Хатанбаатар Ууганцэцэг –БОЭТ-ийн Хүүхдийн тасгийн их эмч
Халзан Энхтуяа –БОЭТ-ийн тогооч
Цэдэндамба Наранцэцэг –БОЭТ-ийн Төрөх тасгийн асрагч
Пүрэв Пагмажав –БОЭТ-ийн Төрөх тасгийн Вакцинатор-сувилагч
Даваадорж Ариунаа –БОЭТ-ийн Сувилахуйн албаны дарга
Лувсандагва Нарантуяа –БОЭТ-ийн Ариутгалын тасгийн угаагч
Сүхбаатар Оюунчимэг –БОЭТ-ийн Дүрс оношлогооны тасгийн сувилагч
Чулуунбаатар Болортуяа –Хүүхэд, гэр бүлийн хөгжлийн хэлтсийн архив, бичиг хэргийн ажилтан
Балган Зоригтхүү – МСҮТ-ийн манаач
Сампил Мяацэцэг – “Таван Өргөө” СӨХ-ийн үйлчлэгч
Мягмар Бат-Ирээдүй –  Хэрлэн Номин бизнес  төвийн Барааны мэргэжилтэн
Чүлтэм Бүжин – Хэрлэн Номин бизнес  төвийн Орлогын нярав
Төмөрхуяг Лхагвасүрэн – Магнай Трейд ХХК-ийн Дорнод салбарын түгээгч
Бибиш Энхбаатар – Хэрлэн сумын 6-р цэцэрлэгийн ажилчин
Цэрэн Цоггэрэл – Хэрлэн сумын 6-р цэцэрлэгийн ажилчин зэрэг хүмүүсийг шагнасан юм.

Шагнал авсан албан байгууллага, иргэд аймгийн удирдлагуудтай хамт

дурсгалын зураг татуулав.

bb4 bb10 bb16 bb17 bb18 bb20 bb21 bb23 bb24 vv8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *