Ардын хувьсгалын 96 жил-Үндэсний их баяр наадам, аймаг байгуулагдсаны 86 жилийн ойн баяр наадмын сурын харвааны тойм

IMG_6631

АРДЫН ХУВЬСГАЛЫН 96 ЖИЛ-ҮНДЭСНИЙ ИХ БАЯР НААДАМ, АЙМАГ БАЙГУУЛАГДСАНЫ 86 ЖИЛИЙН ОЙН

БАЯР НААДМЫН ТҮНХ ХАРВААНЫ ДҮН

Түнх харвааны эрэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – Д.Бүрэнбөхтулга – Баян-Уул сумын харьяат, сумын мэргэн
  2. Дэд байр – Л.Энхбат – Баян-Уул сумын харьяат
  3. Гутгаар байр – Б.Ганзориг – Хэрлэн сумын харъьат, аймгийн Засаг даргын дэргэдэх Хүнс, хөдөө аж ахуйн газрын харваач
  4. Дөтгөөр байр – А.Дашням – Хэрлэн сумын харьяат, барилга угсралтын “Доц” ХХК-ийн харваач, спортын дэд мастер
  5. Тавдугаар байр – Н.Нацагдорж – Дашбалбар сумын харьяат, Монгол Улсын Гарамгай харваач, спортын мастер

Түнх харвааны эмэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – З.Ариунцэцэг – Сэргэлэн сумын харьяат, залуу харваач
  2. Дэд байр – Т.Энхнаран – Чулуунхороот сумын уугуул, Хэрлэн сумын Ерөнхий боловсролын 12 дугаар сургуулийн харваач
  3. Гутгаар байр – Д.Туяа-Эрдэнэ – Хэнтийн аймгийн Жаргалтхаан сумын уугуул, Хэрлэн сумын харьяат, аймгийн мэргэн, спортын дэд мастер
  4. Дөтгөөр байр – Б.Цэндбазар – Баян-Уул сумын уугуул, Монгол Улсын Гарамгай харваач, спортын мастер
  5. Тавдугаар байр – Л.Лхагвасүрэн – Хэрлэн сумын харьяат, Дорнод их сургуулийн харваач, аймгийн мэргэн

ҮЗЭМЧИН /ЗЭВТ/ ХАРВААНЫ ДҮН

Үзэмчин харвааны эрэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – Л.Энхбат – Баян-Уул сумын харьяат
  2. Дэд байр – Б.Нямбаяр – Булган сумын уугуул, Хэрлэн сумын харьяат, спортын мастер
  3. Гутгаар байр – Т.Мөнх-Алдар – Цагаан-Овоо сумын харьяат, “Энержи ресурс” ХХК-ийн харваач, спортын дэд мастер
  4. Дөтгөөр байр – А.Дашням – Хэрлэн сумын харьяат, барилга угсралтын “Доц” ХХК-ийн харваач, спортын дэд мастер
  5. Тавдугаар байр – Б.Батбаяр – Баяндун сумын харьяат, аймгийн мэргэн

Үзэмчин харвааны эмэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – Б.Ганчимэг – Дашбалбар сумын харьяат, сумын мэргэн
  2. Дэд байр – З.Ариунцэцэг – Сэргэлэн сумын харьяат, залуу харваач
  3. Гутгаар байр – Д.Туяа-Эрдэнэ – Хэнтийн аймгийн Жаргалтхаан сумын уугуул, Хэрлэн сумын харьяат, аймгийн мэргэн, спортын дэд мастер
  4. Дөтгөөр байр – Л.Лхагвасүрэн – Хэрлэн сумын харьяат, Дорнод их сургуулийн харваач, аймгийн мэргэн
  5. Тавдугаар байр – Б.Энхнаран – Чулуунхороот сумын уугуул, Хэрлэн сумын Ерөнхий боловсролын 12 дугаар сургуулийн харваач

ХҮҮХДИЙН ХАРВААНЫ ДҮН

Хүүхдийн харвааны эрэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – П.Нямсүрэн – Цагаан-Овоо сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач
  2. Дэд байр – Б.Тэмүүлэн – Цагаан-Овоо сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач
  3. Гутгаар байр – А.Энхтамир – Цагаан-Овоо сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач
  4. Дөтгөөр байр – Д.Өсөхбаяр – Баян-Уул сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач
  5. Тавдугаар байр – Д.Гантулга – Баян-Уул сумын уугуул, Хэрлэн сумын Ерөнхий боловсролын 1 дүгээр сургуулийн харваач

Хүүхдийн харвааны эмэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – А.Тамир – Хэрлэн сумын Ерөнхий боловсролын 8 дугаар сургуулийн харваач
  2. Дэд байр – Б.Энхриймаа – Дашбалбар сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач
  3. Гутгаар байр – З.Мөнхгэрэл – Цагаан-Овоо сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач
  4. Дөтгөөр байр – Э.Энхмандах – Хэрлэн сумын “Шинэ хөгжил” цогцолбор сургуулийн сургуулийн харваач
  5. Тавдугаар байр – Т.Номин – Матад сумын уугуул, Хэрлэн сумын Ерөнхий боловсролын 1 дүгээр сургуулийн харваач

 БУРИАД СУРЫН ХАРВААНЫ ДҮН

Буриад сурын харвааны эрэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – Цагаан-Овоо сумын харьяат, “Далбирай” ХХК-ийн харваач, спортын дэд мастер Б.Мөнхбамбар,
  2. Дэд байр – Цагаан-Овоо сумын харьяат, Цагаан-Овоо сумын Ерөнхий боловсролын сургууль, “Заан өндөр” ХХК-ийн харваач, Буриад сурын аймгийн мэргэн Б.Энхбат,
  3. Гуттаар байр – Баян-Уул сумын харьяат, сумын мэргэн Д.Бүрэнбөхтулга,
  4. Дөтгөөр байр – Баян-Уул сумын уугуул, Баяндун сумын харьяат “Хороон дов” ХХК-ийн харваач, Буриад сурын аймгийн мэргэн Б.Батбаяр,
  5. Тавдугаар байр – Дашбалбар сумын харьяат, “Баян Улзын хишиг” хоршооны харваач аймгийн мэргэн, спортын мастер Н.Насандорж,

Буриад сурын харвааны эмэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – Дашбалбар сумын харьяат, “Баян Улзын хишиг” хоршооны харваач, аймгийн Гарамгай харваач, спортын дэд мастер Б.Байгалмаа,
  2. Дэд байр – Хэнтий аймгийн Жаргалтхаан сумын уугуул, Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын харьяат, “Петровис” ХХК-ийн  харваач спортын дэд мастер, аймгийн мэргэн Д.Туяа-Эрдэнэ,
  3. Гутгаар байр – Сэргэлэн сумын харьяат, залуу харваач З.Ариунцэцэг,
  4. Дөтгөөр байр – Дашбалбар сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн харваач, аймгийн Гарамгай харваач Д.Ханддулам
  5. Тавдугаар байр – Дашбалбар сумын харьяат, “Баян Улзын хишиг” хоршооны харваач Б.Ганчимэг,

ХАЛХ СУРЫН ХАРВААНЫ ДҮН

 Халх сурын харвааны эрэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – Цагаан-Овоо сумын харьяат, Цагаан-Овоо сумын Ерөнхий боловсролын сургууль, “Заан өндөр” ХХК-ийн харваач, Буриад сурын аймгийн мэргэн Б.Энхбат,
  2. Дэд байр – Баян-Уул сумын уугуул, Баяндун сумын харьяат “Хороон дов” ХХК-ийн харваач, Буриад сурын аймгийн мэргэн Б.Батбаяр,
  3. Гутгаар байр – Булган сумын уугуул, Хэрлэн сумын харьяат, “Эрчид” ХХК-ийн харваач аймгийн Гоц харваач, спортын мастер Б.Нямбаяр,
  4. Дөтгөөр байр – Баяндун сумын уугуул, үндэсний сурын “Халиун Өндөр” багийн харваач, спортын дэд мастер Д.Дугарсүрэн,
  5. Тавдугаар байр – Дашбалбар сумын харьяат, “Баян Улзын хишиг” хоршооны харваач, аймгийн мэргэн спортын мастер Н.Насандорж,

Халх сурын харвааны эмэгтэй төрөлд:

  1. Тэргүүн байр – Дашбалбар сумын харьяат, Дашбалбар сумын Ерөнхий боловсрол сургууль, “Баян Улзын хишиг” хоршооны харваач, аймгийн Гоц харваач Д.Ханддулам,
  2. Дэд байр – Хэрлэн сумын харьяат, Монгол улсын боловсролын их сургуулийн харваач Х.Солонго,
  3. Гутгаар байр – Хэрлэн сумын харьяат, Дорнод их сургуулийн харваач аймгийн мэргэн Л.Лхагвасүрэн,
  4. Дөтгөөр байр – Дашбалбар сумын харьяат, “Баян Улзын хишиг” хоршооны харваач, аймгийн Гарамгай харваач, спортын дэд мастер Б.Байгалмаа,
  5. Тавдугаар байр – Хэнтийн аймгийн Жаргалтхаан сумын уугуул, Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын харьяат “Петровис” ХХК-ийн харваач аймгийн мэргэн спортын дэд мастер Д.Туяа-Эрдэнэ

Сэтгэгдэл бичих

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Dornod.gov.mn хариуцлага хүлээхгүй болно.
ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү.
Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 70582233 утсаар хүлээн авна.
Заавал бөглөх *