Тулгар төрийн 2226 жил, Их Монгол Улсын 811 жил, Үндэсний эрх чөлөө, тусгаар тогтнолоо сэргээн мандуулсны 106 жил,  Ардын хувьсгалын 96  жил Үндэсний их баяр наадам, Дорнод аймаг байгуулагдсаны 86 жилийн ойн баярыг тохиолдуулан эрхэлсэн ажилдаа олон жил үр бүтээлтэй ажилласан дараах нэр бүхий хүмүүсийг Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн зарлигаар Төрийн дээд шагнал одон медаль, харьяа салбар, аймгийн шагналаар шагнав.

Монгол улсын Соёлын гавьяат зүтгэлтэн

Лувсансүхийн Хэрээ                                  – Монголын үндэсний олон нийтийн радио телевизийн Дорнод дахь салбарын сурвалжлагч

 “Хөдөлмөрийн гавьяаны улаан тугийн одон”-оор

Базарсад Туяа                                            -Дорнод сонины эрхлэгч

Цэрэндорж Сүхбаатар                              -Дорнод аймгийн Халхгол сумын иргэн

Нацагдорж Төмөр                                      -Хэрлэн сумын өндөр настан

Дамдинсүрэн Бүжин                                  -Иргэний нийгмийн байгууллагуудын зөвлөлийн дарга

“Цэргийн гавьяаны улаан тугийн одон”-оор

Лхамжав Бямбажав                       -Дорнод аймгийн Цагдаагийн газрын өндөр настан

Бямбаа Сүхбаатар                         -Дорнод аймгийн Гурванзагал сумын иргэн

Очир Пушаа                                     -Дорнод аймгийн Халхгол сумын Хилийн 24-р отрядын ахмад ажилтан

IMG_0245

“Цэргийн гавьяаны одон”-оор

Дамдинсүрэн Жамьяанжамц       -Хэрлэн сумын  9 дүгээр багийн өндөр настан

Төр Гарьд                                         -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын өндөр настан

IMG_0248

“ Алтан гадас одон”-гоор:

Мөнх Баянмөнх                                           -Дорнод аймгийн Цагаан-Овоо сумын Хүн эмнэлгийн статистикч, бага эмч

Дорж Алтанцэцэг                                        -Анар эмнийн сангийн эрхлэгч

Мөнхтамга Байгалмаа                              -Дорнод аймгийн Фловер сургуулийн захирал

Дашцэрэн Баярцогт                                   -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 10 дугаар багийн иргэн

Сэрээтэр Бямбарагчаа                             -Аймгийн Татварын хэлтсийн дарга

Мятав Доржханд                                         -Цагаан-Овоо сумын өндөр настан

Жүгдэр Загдсүрэн                                      -Аймгийн Хүнс, хөдөө аж ахуйн газрын малын эмч

Рэнцэнхүү Зоригтбаатар                          -Аймгийн иргэдийн Хурлын Төлөөлөгч

Жамъяан Наранцэцэг                               -Баян-Уул сумын Улзын долон ХХК-ний

эрхлэгч

Батбаяр Сүхбаатар                                   -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 2 дугаар багийн иргэн

Тогтох Сэрээтэр                                          -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 7 дугаар багийн өндөр настан

Дашзэвэг Цэдэнпэлжээ                             -Дорнод аймгийн Сум дундын эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүгч

Батдарам Цэцгээ                                        -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын өндөр настан

Түмэн-Ойлоо Энхбаяр                              -Дорнод аймгийн Дорны их транс ХХК-ний жолооч

Цэрэндорж Эрдэнэцогт                             -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын өндөр настан

Чойжил Буд                                                  -Дорнод авто зам ХК-ийн ахмад ажилтан

Цэнджав Гарамцоо                                    -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 7 дугаар багийн өндөр настан

Лхүндэв Мөнхцэцэг                                    -Дорнод аймгийн Чулуунхороот сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн захирал

Гэндэнжамц Отгонбаатар                        -“ДБЭХС”-н ТӨХК-ний дарга

Лувсандамба Тожил                                  -БОЭТ-ийн их эмч

Нямгүр Хишигдэлгэр                                 -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 4 дүгээр  багийн өндөр настан

Сандаг Энх-Амгалан                                 -Дорнод аймгийн Уламжлалт монгол эмнэлгийн жолооч

Доржсүрэн Чалхаа                                     -Эрчим хүчний салбарын ахмад ажилтан

Банзрагч Түмэнжаргал                             -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 9 дүгээр багийн өндөр настан

Мажиг Батбаяр                                           -Хэрлэн сумын 2 дугаар багийн иргэн

“Шудрага журам медаль”-аар

Ганбат Атарболд                            Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн сурагч

 

“Хөдөлмөрийн хүндэт медаль”иар:

Бадамсэд Байгалмаа                    -БОЭТ-н Хүний нөөцийн асуудал хариуцсан ажилтан

Пүрэв Амар                                      -Дорнод аймгийн МБОИЗ-ийн дарга

Очиржав Батцэцэг                          -Дорнод аймгийн Хөгжимт драмын театрын бүжигчин

Загдсүрэн Рэнцэн-Аюуш             -Дорнод аймгийн Халхгол сумын эмийн сангийн эм зүйч

Мөнхжаргал Цэрэндулам             -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын Доза эмийн сангийн эрхлэгч

Хайдав Чимэддолгор                    -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын өндөр настан

Ваанзад Алтансувд                        -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 11 дүгээр сургуулийн захирал

Тажив Алтантулга                          -Дорнод аймгийн Эйч Жи Эй ХХК-ний захирал

Бальдир Алтанцэцэг                      -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын өндөр настан

Батаа Баасансүрэн                        -Дорнод аймгийн Автотээврийн төвийн жолооч

Бодьцог Баатарсүх                        “Хан шувалдай” ХХК-ийн менежер

Цэрмаа Батболд                             -Дорнод гурил ХХК-ийн жолооч

Балжиндондог Билгүүн                 -Дорнод аймгийн Дашбалбар сумын Ардчилсан намын дарга

Пэрлэй Дамдинжав                        -Дорнод аймгийн Баянтүмэн сумын Эрүүл мэндийн төвийн ахмад ажилтан

Бямбасүрэн Наранцэцэг              -Дорнод аймгийн Чулуунхороот сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн сургалтын менежер

Гончигжанцан Нямдаваа             -“ДБЭХС”-н ТӨХК-ний ажилтан

Юмсүрэн Отгонзул                         -Дорнод аймгийн Хөлөнбуйр сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн бага ангийн багш

Гомбодорж Оюунцэцэг                  -Политехникийн коллежийн багш

Наваан Сувдаа                               Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 11 дүгээр цэцэрлэгийн нярав

Риймэд Сүрэнхорлоо                    -Дорнод аймгийн Эрүүл мэндийн төвийн статистикч бага эмч

Лхагва Сэргэлэн                             -Дорнод аймгийн Гурванзагал сумын иргэн

Жамбалгарав Цогбадрах             -Гоц мандалт ХХК-ийн захирал

Цэвэгжав Цэрэндолгор                 -Дорнод аймгийн Сэргэлэн сумын иргэн

Өлзийбадрах Шүрэнчимэг            -Дорнод аймгийн Хөлөнбуйр сумын Ерөнхий боловсролын сургуулийн захирал

Нямбуу Энхтайван                         -Дорнод аймгийн Баяндун сумын Түргэн багийн иргэн

Цэнд-Очир Энхцэцэг                      -Дорнод аймгийн АйСВН ХХК-ийн нягтлан бодогч

“Цэргийн хүндэт медаль”иар:

Жавзмаа Арвинбаяр                     -Хилийн 0132 дугаар ангийн ахмад ажилтан, бэлтгэл хошууч

Дамба Батсүх                                  -Дорнод аймгийн Цагдаагий газрын ахмад ажилтан

Дэмчигсүрэн Ганхуяг                     -Хилийн 0132 дугаар ангийн ахмад ажилтан, бэлтгэл хошууч

Болд Отгонбаатар                          -Аймгийн Онцгой байдлын газрын тоног төхөөрөмж хариуцсан инженер

Югоор Мөнхбаяр                            -Аймгийн Шүүхийн шинжилгээний албаны шинжээч, цагдаагийн дэслэгч

 Монгол улсын Засгийн газрын шагнал Хууль зүйн яамны “Тэргүүний ажилтан” цол тэмдэгээр

 

Чойжил Баярсайхан                      -Аймгийн Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх албаны хянагч, ахлах ахлагч

 

Монгол улсын Засгийн газрын шагнал Сангийн яамны “Санхүү, банкны тэргүүний ажилтан” цол тэмдэгээр:

Самбуу Адилбиш                            -Ахмад санхүүч

Раднаабазар Басгаадай               -Ахмад санхүүч

Базаржав Урандай                         -Ахмад санхүүч

Балдандавга Энхжаргал             -Ахмад санхүүч

Шижамц Цэцэгмандал                  -Бат уран хэлхээ” ХХК-ний нягтлан бодогч

Баатар Шүрэнцэцэг                       -“Дорны оч” ХХК-ний нягтлан бодогч

Намсрайжав Одгэрэл                    -Аймгийн Прокурорын газрын Тамгын газрын дарга

Цагаан Лхамсүрэн                         -Хамгаалалтын захиргааны ажилтан

Дашбалбар Байгалмаа                -Чулуунхороот сумын Нийгмийн даатгалын байцаагч

Баатар Мөнх-Од                             -Орон нутгийн өмчийн газрын мэргэжилтэн

Баярмаа Одхүү                               -Дорнод аймаг дахь Төрийн Аудитын газрын Аудитор

Батмөнх Батжаргал                       Дорнод аймаг дахь Төрийн Аудитын газрын Шинжээч

“Нягтлан бодох бүртгэлийн тэргүүний ажилтан” цол тэмдэгээр:  

 

Надмид Наранцэцэг                     -“Дорны сэтгэмж” сургалтын төвийн менежер

 

Сангийн яамны “Хүндэт жуух бичиг”-ээр

 

Шагдар Ганбөмбөг                        -Ахмад санхүүч

Жигмэд Амардоо                           -Хөлөнбуйр буйр сумын

Дорж Энхцэцэг                               -Чулуунхороот сумын Засаг даргын Тамгын газрын нярав

Шарав Цэцэгням                           -Зэвсэгт хүчний 085 дугаар ангийн нягтлан бодогч

Сугар Батболд                               -Чулуунхороот сумын Эрүүл мэндийн төвийн нярав

Уртнасан Балдан-Очир                -Хилийн цэргийн 0132 дугаар ангийн Санхүү албаны дарга

Төмөр Энхзул                                 -Чулуунхороот сумын Засаг даргын Тамгын газрын дарга

Идэрборгил Оюунтунгалаг          -Чулуун хороот сумын Засаг даргын Тамгын газрын нягтлан бодогч

Мөнхжаргал Гантөмөр                 -Аймгийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч

Нямаа Гантөмөр                           -Аймгийн Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч

 

Сангийн яамны “Хүндэт тэмдэг”-ээр

 

Цэрэнтогтох Дорждэрэм                           -Ахмад санхүүч

Гэндэндорж Ичинхорлоо                         -Ахмад санхүүч

Санжмятав Тунгалаг                                 -Ахмад санхүүч

Базаргүр Нямаа                              -Чулуунхороот сумын Нигмийн ажилтан

Санжмятав Сосорбурам             -Аймгийн Татаварын хэлтсийн Татварын хяналт шалгалтын тасгийн дарга, Татварын улсын ахлах байцаагч

Пүрэв Адъяасүрэн                         -Аймгийн Татварын хэлтсийн Эрсдэл, статистикийн тасгийн дарга, Татварын улсын ахлах байцаагч

Монгол улсын Засгийн газрын шагнал Боловсрол, соёл шинжлэх ухааны сайдын шагнал “Соёлын тэргүүний ажилтан”

 Д.Цогзолмаа                                    Аймгийн Хөгжимт драмын театрын бижигчин

Болдын Мөнгөнтуул                       Аймгийн Боловсрол соёл урлагын газрын соёлын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Монгол  улсын Засгийн газрын шагнал Хөдөлмөр, нийгмийн хамгаалалын  салбарын шагнал “Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын  салбарын тэргүүний ажилтан” цол, тэмдгээр:

Сарангэрэл Уранчимэг                 -Зүүн бүсийн ахмад настын Асрамж үйлчилгээний төвийн асрагч

Дашдондог Бар                               -Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний газрын жолооч

Нанзад Туяа                                    -Хэрлэн сумын Засаг даргын Тамгын газрын 10  дугаар багийн зохион байгуулагч

“Хөдөлмөрийн тэргүүний ажилтан” –аар

 Цолмон Сансармөнх                     -Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний газрын Хөдөлмөрийн аюулгүй байдлын асуудал  хариуцсан мэргэжилтэн

Чоймбол Авирмэд                          -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 9 дүгээр багийн өндөр настан

Гийдэр Баатар                                -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 9 дүгээр багийн өндөр настан

Монгол  улсын Засгийн газрын шагнал Хөдөлмөр, нийгмийн хамгаалалын Яамны шагнал “Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын Яамны Жуух бичиг:

 Төмөрсүх Амарсанаа                    -Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний газрын мэргэжилтэн

Ганчимэг Мөнхзул                          -Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний газрын мэргэжилтэн

Чойдорж Ганхуяг                            -Хөдөлмөр, халамж үйлчилгээний газрын жижүүр

Борхүү Жигжидмаа                        -Ахмад настны амралт  сувиллын төвийн тогооч

 Монгол  улсын Засгийн газрын шагнал “Улсын Хяналтын тэргүүний ажилтан” цол, тэмдгээр:

Оюун Цэрэндорж                            -Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын жижүүр

Монгол улсын Засгийн газрын шагнал Хүнс, хөдөө аж ахуйн Яамны  шагнал

Хүнс, хөдөө аж ахуйн Яамны Хүндэт жуухаар:

 Пэлжид Отгонзул                            -Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Ургамал, хамгаалал, хорио цээрийн хяналтын улсын байцаагч

Мэрэгжлийн хяналтын ерөнхий газрын даргын “Жуух бичиг” –ээр

Цэрэнчимэд Гантуяа                     -Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Лаборторийн эрхлэгч

Энхболд Алтанбагана                   -Аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Эрүүл ахуй халдвар хамгаалалын хяналтын улсын байцаагч

Бавааасан Даваа                           -Хэрлэн сумын Засаг даргын Тамгын газрын Мал эмнэлгийн хяналтын улсын байцаагч

Балжинням Батдулам                   -Баяндун сумын Засаг даргын Тамгын газрын Мал эмнэлэг хяналтын улсын байцаагч

 Монгол  улсын Засгийн газрын шагнал Барилга хот байгуулалтын яамны Нийтийн аж ахуйн тэргүүний ажилтан цол тэмдэг

Гомбо Батжаргал                           -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-н харуул

Хажидмаа Эрдэнэбаатар             -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-н Оператор

Дугарсүрэн Жалцандугар             -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-н Сантехникийн засварчин

Дамдин Гэрлээ                                -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-н Сантехникийн засварчин

Ганцэцэг Чулуунцэцэг                   -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-н Ус түгээгч

 Монгол  улсын Засгийн газрын шагнал Барилга хот байгуулалтын яамны Жуух бичиг

Даваасүрэн Оюунбилэг                -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-ын Гэр хорооллын ус хангамжийн албаны дарга

Чулуундаваа Батзориг                  -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-ын Жолооч

Жаргалсайхан Баярбаатар         -“Дорнод нийтийн аж ахуйн” ОНӨААТҮГ-ын  Сантехникийн засварчин

Монголын улаан загалмайн шагнал Энэрэл алтан медалиар

 Чулуун Ганбат                                 Аймгийн Засаг даргын орлогч

Аймгийн “Тэргүүний ажилтан” цол, тэмдэгээр:

            Пайвал Алтанжаргал                    -Татварын хэлтсийн Гурванзагал сум хариуцсан Татварын улсын байцаагч

Аргам Энхцэцэг                              -Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч

Дамдинсүрэн Мэндсайхан           -Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч

Батсүх Даваадорж                                     -Аймгийн Цагдаагийн газрын Ахлах нягтлан

бодогч, Цагдаагийн дэслэгч

Галбаатар Мөнхтуяа                     -Аймгийн Цагдаагийн газрын Хэв журам хамгаалах тасгийн эрүүлжүүлэх байрны эмч, Цагдаагийн ахмад

Энхтөр Энхтүвшин                         -Аймгийн Цагдаагийн газрын Замын цагдаагийн  зохицуулагч, цагдаагийн ахмад

Жигжидсүрэн Оюунцэцэг              -Аймгийн Цагдаагийн газрын үйлчлэгч

Зэнээмэдэр Эрдэнэбат                 -“Дорнод нийтийн аж ахуй” ОНӨААТҮГ-ын Гүний худгийн машинч

Бүрэндэлгэр Эрдэнэбат                -“Дорнод нийтийн аж ахуй” ОНӨААТҮГ-ын Тракторын жолооч

Аюур Мөнгөнсарнай                      -Аймгийн Хөгжимт драмын театрын гоцлол бүжигчин

Дамиран Батцэнгэл                       -Аймгийн Хөгжимт драмын театрын жолооч

Дуламханд Сандуйжамц              -Буйр нуур -Мэнэнгийн талын сав газрын захиргааны Үйлдвэр, хөдөө аж ахуйн ус ашиглалт хариуцсан мэргэжилтэн

Ялагдашгүй Зориг                          -Дорнод аймаг дахь Төрийн аудитын газрын шинжээч

Чамбуу Баттулга                             -Орон нутгийн өмчийн газрын ахлах мэргэжилтэн

Ембээн Балжинням                       -Байгаль орчин аялал жуулчлалын газрын Байгаль хамгаалагч

Ямпил Нямдорж                             – Байгаль орчин аялал жуулчлалын газрын Байгаль хамгаалагч

Дүгэрсүрэн Булгансайхан            -“Онхоодой-өндөр” ХХК-ний Худалдагч, нягтлан бодогч

Гонгор Гандолгор                           -БОЭТ-н ариутгал халдваргүйтгэлийн тасгийн ахлах сувилагч

Доржмаа Оюунчимэг                     -БОЭТ-н Ариутгал халдваргүйтгэлийн ариутгагч

Базарханд Цэрэндорж                  -Хэрлэн сумын Засаг даргын Тамгын газрын жижүүр

Лхагвадорж Нарантуяа                -Хэрлэн сумын Засаг даргын Тамгын газрын үйлчлэгч

Даш Саранцэцэг                             -Хилийн 0132 дугаар ангийн Дүн бүртгэгч бага эмч

Далхжав Нэргүй                              -Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 4 дүгээр багийн иргэн, Бөхийн засуулч

Бадамгарав Гантөмөр                  Ахмад тээвэрчин

Ням Мандах                                     -Ахмад тээвэрчин

Намсрай Оюунтунгалаг                Хэрлэн сумын 4 дүгээр цэцэрлэгийн багш

Аймгийн Хүндэт Жуух:

Арилд Мөнгөнцэцэг                        -Татварын хэлтсийн Татварын улсын ахлах байцаагч

            Төмөрчөдөр Жигжидсүрэн           Татварын хэлтсийн Татварын улсын байцаагч

Дашдондог Пүрэвтуяа                  -Татварын хэлтсийн Халхгол сумын Татварын улсын байцаагч

Төрбат Болд                                    -Аймгийн Цагдаагийн газрын Эрүүгийн тасгийн Эдийн засгийн төлөөлөгч, Цагдаагийн дэслэгч

Доржсүрэн Гэрэлбаатар               -Аймгийн Цагдаагийн газрын Нийтийн хэв журам хамгаалах тасгийн хэсгийн байцаагч, цагдаагийн дэслэгч

Нямсүрэн Баатарсүрэн                 Аймгийн Цагдаагийн газрын Замын цагдаагийн тасгийн цагдаа зохицуулагч, цагдаагийн ахлах ахлагч

Жаргалсайхан Гантулга               -Аймгийн Цагдаагийн газрын Шүүх шүүгчийнаюулгүй байдлыг хангах хэсгийн ахлах байцаагч, цагдаагийн ахлах дэслэгч

Мягмардорж Мөнх-Эрдэнэ           -Аймгийн Цагдаагийн газрын Мөрдөн байцаах тасгийн Мөрдөн байцаагч, цагдаагийн ахлах

дэслэгч

Нэргүй Ган-Эрдэнэ                        -“Дорнод нийтийн аж ахуй” ОНӨААТҮГ-ын Гагнуурчин

Адьяасүрэн Хонгорзул                  -“Дорнод нийтийн аж ахуй” ОНӨААТҮГ-ын Ус түгээгч

Жигжиджав Отгонжаргал                         -“Дорнод нийтийн аж ахуй” ОНӨААТҮГ-ын Ус Түгээгч

Гантөмөр Отгонсүх                        -Аймгийн Хөгжимт драмын театрын хөгжмийн багш, гоцлол хөгжимчин

Маяа Ариунгэрэл                            -Аймгийн Хөгжимт драмын театрын нярав

Бадамханд Энхбат                         -Буйр нуур-Мэнэгийн талын сав газрын захиргаа,  Усны чанар экологи, төлбөрийн асуудал

хариуцсан мэргэжилтэн

Бат-Эрдэнэ Мөнх-Оргил               -Буйр нуур-Мэнэгийн талын сав газрын захирга, Газрын доорх усны нөөц хяналт шинжилгээ хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Ганболд Тэрбиш                             -Хилийн 0132 дугаар ангийн Халуун усны эрхлэгч

Гаяабазар Батчимэг                      -Хилийн 0132 дугаар ангийн Халуун усны эрхлэгч, угаагч

Ганбаатар Гантөмөр                     -Хилийн 0132 дугаар ангийн Жолооч

Төмөр Эрдэнэсайхан                    -Хэрлэн сумын Засаг даргын Тамгын газрын Цэрэг  онцгой байдлын асуудал хариуцсан

мэргэжилтэн

Жаргалсайхан Сайхангэрэл        -Хэрлэн сумын 9 дүгээр багийн Нийгмийн ажилтан

Өлзий-Орших Чулуунбаатар       -Хас банкны Ахлах теллер

Алтанбаатар Баттөмөр                 -Хас банкны Бүртгэл хяналтын ажилтан

Эрдэнэ Бямбажав                          – Байгаль орчин аялал жуулчлалын газрын Биологийн төрөл зүйл, байгалийн гамшиг, хяналт шалгалт хариуцсан мэргэжилтэн

Зууннаст Алтангадас                     “Талын сүлд” ХХК-ний Хэсгийн ахлагч

Ганбаатар Бат-Октябрь                -“Талын сүлд” ХХК-ний жолооч, засалчин

Бат-Амгалан Сумьяа                     “Бөмбөөлэй” цэцэрлэгийн арга зүйч

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *